1. VIDEA

Kreativní studio – přehled polštářků pro razítkování

Dnešní video je zejména pro všechny začátečníky. Pro ty, kteří stojí v obchodě s otevřenou pusou, dívají se na bohatě zásobené stojany s inkoustovými polštářky a jde jim z toho hlava kolem. Nemají tušení jaké projekty budou tvořit, co budou potřebovat a paní prodavačka dost nestíhá. Natož, aby pořádně poradila, poptala se a pomohla vybrat. No já se ji nedivím, ač jsem se snažila mluvit stručně, je dněšní video opravdu hodně povídací. Doufám, že po jeho shlédnutí budete o trochu chytřejší. Vyberete si pro svůj projekt správný inkoust. Protože špatný inkoustový polštářek může projekt lehce zničit. Pod videem naleznete odkaz na PDF soubor se základním dělením. Jelikož nepracuji s alkoholovými inkousty, ty mi z videa vypadly, ovšem záměrně. Dnes se používají velmi málo, takže se nemusíte bát, že by vám chyběla nějaká důležitá informace, vždy se na ně můžete doptat a nechat si je předvést ve svém obchodě.

 

ODKAZ NA PDF SOUBOR

Prima den

Katka

2 Comments

  • Vladislava Kobyláková

    Dobrý večer,
    děkuji za informace,jsou zajímavé. Chtěla bych se Vás zeptat na bílou barvu na tisknutí. Koupila jsem si už 2 druhy polštářků,ale žádná barva mi na papíře nedržela.I po uschnutí se rozmazávala,vůbec nedržela na papíru.Poslední polštářek jsem koupila před vánočním tvořením a po špatné zkušenosti, jsem ho vzteky zahodila.Tak nemůžu napsat,co to bylo za značku. Mluvila jste o Hero hues, ta je v pořádku, drží tisk na papíru? Děkuji za informaci.Vlaďka Kobyláková

    • shop@broucek.cz

      Vlaďko co se týká bílé, tak doporučuju Hero Arts – unicorn, potom od Rangera je pěkná bílá, Staz on má také bílou barvu a ta se opravdu nehne ničím. Chce to při Staz onu hned očistit razítko schne rychle a je permanentní. Bílá potřebuje hodně pigmentu, takže se vyhněte těm totálně levným barvám. Je tu ještě jedno řešení a to tisknout akrylovou barvou, normálně vzít bílou akrylku, trochu ji nanést na nepřilnavou podložku (igelit, cokoliv co pak jen utřete) lehce rozetřít a opatlat v ní razítko, akrylka je stoprocentní spolehlivost, tiskání akrylovou barvou se hodně používá v art journalingu a mixed mediích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *