4. MIX

Jak se učím psát

Ahoj,

nedávno jsem se rozhodla, že když testuji všechny ty různé fixy, tak bych taky mohla umět říct, zda se hodí na brush lettering. (Do oblasti uměleckého psaní – kaligrafie se nepouštím, to je jiný obor) A tak jsem mrkla na net a našla si skvělý online kurz u Letter Art. Musím říct, že jsem udělala opravdu dobře. Hodně jsem přemýšlela, zda bych snad raději neměla jít někam naživo na kurz, ale bydlím dál od Prahy, odpoledne se věnuji synovi a nemám čas někam jezdit. A proto je online kurz pro mne to pravé.

Jak to funguje

Po zaplacení kurzu – já si vybrala Brush lettering (včetně instruktorky, aby mi opravovala případné chyby, ale je tam i levnější varianta bez ní) – ti přijdou vstupní údaje a můžeš si pustit první video. Nikde nemusíš shánět žádnou písanku a tak, vše je pěkně připraveno u kurzu, jak písanka, tak linkovaný papír, což je super, protože ze začátku jen píšeš a píšeš a píšeš, než se ti do ruky dostaně nějaký ten grif, a po týdnu to rozhodně není! Jediné co musíš je objednat si správné pero. Cituji ze stránek Letter Art


— Brush Pen a náplň
Když si je pořídíš v e-shopu Molotow, po zadání kódu LETTERART5 získáš 5% slevu na celý nákup.
Aqua Squeeze Pen 2 mm (e-shop Molotow)
Aqua Ink náplň 30 ml (e-shop Molotow)
Brush Pen No. 22 (e-shop Simply-T)


Já jsem si vybrala Molotov Aqua Squeeze pen, byla jsem v obchodě v Praze, ale než jsem tam byla, tak jsem psala i vodním štětcem od Zigu a akvarelovými barvami 🙂 taky to jde. Bylo to teda jen 3 dny, ale nemohla jsem se dočkat, než začnu.

Takže pero máš, vytištěnou písanku máš, vytištěné papíry linkované máš (stačí na obyč kancelářský papír, nic speciálního) a nyní můžeš začít psát. Jednoduše, když máš čas si pustíš lekci a píšeš podle lektorky. Video můžeš přehrávat, stopovat, do nekonečna. Rozhodně doporučuji psát každý den, i když nestíháš, tak aspoň stránku. Je to hodně znát, den ode dne to má člověk méně kostrbaté.

Mám za sebou první týden, první odevzdaný domácí úkol a podělím se s vámi o fotky 🙂 Domácí úkol je na konci každé lekce. Video se vám vždy otevře po týdnu, takže týden vidíte jen první lekci, potom se zpřístupní druhá atd. Na konci vidíte všechny lekce a můžete si je pouštět dosytosti.

Za ten týden jsem popsala hodně stránek, hodně jsem se vztekala sama nad sebou, jak můžu být tak levá, ale je to prostě o cviku. Ani ve škole jsme se nenaučili psát za jeden den. Každý den si popsané papíry scvaknu, napíšu datum a schovám, to abych pak mohla pozorovat jak se psaní mění.

Když si chci spravit náladu, jakože to přece umím, tak vezmu do ruky fixu, protože tou to je jednodušší, ale lektorka cíleně zvolila štětečkový fix, abychom se správně naučili psát, protože když ho zmáknem, tak budou všechny ostatní psací potřeby snadné.

Takto vypadá můj domácí úkol a jeho oprava:

Dle lektorky, to nemám tak špatné, musím se soustředit na stejnou šířku hlavního a vedlejšího tahu, ale ono se to poddá 🙂

Moje rada na konec. Kurzy naživo nejsou špatné, ale za ty tři hodiny, které většinou trvají, se dozvíte strašně moc věcí najednou a nemůžete to pochytit a pamatovat si a už vůbec ne nějak pořádně prozkoušet. Brush lettering není jednodenní záležitost. Než se člověk dopracuje ke slušně napsanému slovu, trvá to týdny. Kurzy naživo jsou určitě super, pro seznámení, ale já bych šla až později na kurz naživo s nějakou tématikou pro pokročilejší, jako nápis na tašku, na tričko, nějaká složitá kompozice apod. Na to naučit se psát, je online kurz ten nej. Už kvůli času, kdy každý máme volnou chvilku někdy jindy.

Nyní se vrhám na lekci 2, budu se učit psát malá písmenka (máme nějak moc písmenek v té naší české abecedě, když jsem se tak dívala 😀 ). Tak mi držte palce, ať to jde.

Katka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *