3. MIXED MEDIA

Spread your wings – plátno

Zašpinit si ruce, to bylo dlouhou dobu pro mne tabu, pouze pěkne razítkovat, vybarvovat a lepit. Ale jak se človek prokousává světem papíru, tak najednou narazí na barvy, média, šablony, sem tam něco vyzkouší a najednou je z toho zábava. Zábava pořádně si zašpinit ruce, aby vzniklo něco neobvyklého, neokoukaného, originálního. Dlouho jsem se mixed medii bála, přišlo mi, že to už je prostě umění nejen nějaké to lepení. Ale nedalo mi to, začla jsem sledovat videa na youtube, učit se no a samozřejmě nakupovat. Postupně rostla sbírka medii a sprejů, no dvě dlouhé police nejsou zas taková sbírka, ale jako startovací můstek super. Zjistila jsem, že mixed media není jen o tom něco bezhlavě nalepit na plátno, něco sem, něco tam, ono to musí mít taky hlavu a patu, nějaký koncept. Když člověk tvoří má nutkání polepit celou plochu, ale věřte, že ten kus místa kolem hlavního ozdobení, ten tomu dodává šmrnc. Takže sebe sama brzdím, ale je to dobře, výsledek pak stojí za to.

Video k těmto složitějším mixed media technikám nebude, je to zatím pouze experiment a rozhodně není ještě co ukazovat 🙂 pokud hledáte inspiraci, respektive koukat někomu pod ruku, koukněte raději na youtube, tam jsou větší profesionálky. Já zatím experimentuji.

Včera jsem vytvořila toto plátno -18x24cm, základ obyč plátno z Kiku. Plátno vznikalo několik hodin, byla to zábava. Ono dát dohromady plátno není tak složité, ale člověk stráví kupu času s horkovzdušnou pistolí, kdy suší jednotlivé vrstvy, aby mohl pokračovat v práci.

Materiál:

média: Finnabair od Prima Marketing – Heavy Gesso, Matt gel, Structure paste white sand, Golden – glass bead gel, extra course pumice gel, pár mica flakes a micro beads

barvy: Tattered Angels – Glimmer mists  – kiwi, woven burlap, dragonfly, Chalkboard – iron

nápis – nálepky 7 dots studio

zdobení – všechno možné, něco ze železářství (ano šroubky a jiné placaté věci kupuju v železářství, protože Mechanicals ozdoby z Primy jsou prostě děsně drahé a přitom je to téměř to samé), pár kytiček papírových, pár kytiček ručně modelovaných z Deco clay hmoty, pár zlomených štětců, pár kovových ozdob, pár chipboardů, prostě co dům dal

Napište mi, jak vám se mixed media styl líbí? Zkoušeli jste ho někdy nebo se ho bojíte? Budu ráda za názory. Vím, že u nás není tak rozšířený a ještě se musíme hodně učit. Bohužel jsem zde nenašla žádnou lektorku, která by stála za kurz, byla jsem se učit v Polsku, tam to umí skvěle a je to kousek ( a hlavně plynule mluvím 🙂 ) Ovšem za ohromnou inspiraci považuju práce od Denisy Gryczové – její blog ZDE a Olgy Helge – blog zde, ty to mají zmáknuté úplně úžasně.

Katka

8 Comments

 • Erika Kopalová

  Tak já jsem milovníkem MM, na youtubu jsem byla skoro pořád a hltala každé video. Pomalu ale jistě zkouším taky.
  Plátno je moc pěkné, taky bych chtěla takhle kouzlit barvami, to mi pořád nejde. Tak doufám, že to není poslední plátno, které zde vidím:)

  • shop@broucek.cz

   Díky Eriko, ono to chce nebát se a mít trpělivost, tohle plátno vznikalo téměř 5 hodin, no hodně času člověk stráví sušením jednotlivých vrstev. Ale je to velký relax.

 • veverka.Hela

  Plátno se ti moc povedlo. Super barvičky. Já bych video o jeho vzniku brala, protože tvoje videa ráda sleduji. A nahlížet k Olince je vždy lahůdka. A možnost koukat jí pod prsty – jo to stojí za to.

  • shop@broucek.cz

   No vzhledem k mému experimentování by to video bylo fakt nekoukatelné 😀 né mixed media videa, jen pomaličku, ale už brzo jedno budu mít, na mini plátno, to jsem si riskla natočit 😀 i když stříhat ho bylo náročné, ono to sušení horkovzdušnou pistolí to sežere takového času a jak je člověk upatlaný, tak se mu nechce pořád vypínat kameru a kamera nemá nekonečnou paměť a když na projektu pracuju pár hodin, tak to prostě nenatočím 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *